A Témahét 4. napja egyben a Szent Imre napok kezdete is volt. Délben mindenki átvonult a kultúrházba, ahol a megnyitó volt a délután első programja. Az igazgatónő rövid megemlékezés után ismertette a délutáni menetrendet. Ezen a napon került sor a Szent Imre pénz tervezésére és kivitelezésére. Mielőtt hozzá kezdtünk volna ehhez a feladathoz, előtte ismerkedtünk különböző pénzekkel, megfigyeltük, hogy milyen elemeknek kell feltétlenül rákerülnie. Ez után kezdtünk hozzá a munkához. Nagyon sokféle megoldás született. A gyerekek fantáziája igen szerteágazó volt. A technikák is nagyon különbözőek voltak. Az egyik osztály fába égetett technikával készítette el a „fabatkát.” A só liszt gyurmától a plasztik gyurmán át, a papírpénzekig mindenféle megoldás született. Csodálatosan szép pénzek kerültek ki a gyerekek keze közül, amit aztán a kiállításon mindenki megtekinthetett.

Az egyik civil szervezetünk által meghirdetett rajzpályázat eredményhirdetése töltötte ki a délután második felét. A szomszéd település és a mi iskolásaink megközelítőleg száz pályaművet készítettek. Vendégeink között köszöntötték a szervezők a sülysápi iskolák díjazott diákjait és a felkészítő tanáraikat. A díjak kiosztása után átvonultunk a Szent Imre emlékműhöz - melyet 15 éve avattak fel- majd a Szent Imre himnusz eléneklése után osztályonként elhelyeztük a liliomokat a szobor talapzatánál.