A hatodik osztály is a hulladék téma köré szervezte idén a témahetét. Az első nap beszélgetésekkel és tájékoztató videók megtekintésével tisztáztuk, mi is a különbség a szemét és a hulladék között. Végignéztük, hogy milyen utakat jár be a szelektív hulladék, míg újrahasznosul. Azt is sikerült megtudni, hogy mekkora szeméthegyek keletkeznek évről-évre a lerakókban. Közösen gondolkodtunk, hogyan csökkenthetjük mi a mindennapjainkba saját szemetünket. Ennek az eredményeként szelektív gyűjtő edényeket neveztünk ki az osztálytermünkben.

Kedden újrahasznosított anyagok felhasználásával lámpásokat készítettünk a csütörtöki felvonulásra. Szerdán igyekeztük megszabadítani a falu utcáit, közterületeit az eldobott szemetektől. Az eredmény két nagy zsák lett.

Csütörtökön a kreativitásé volt a főszerep. A hozott hulladékokból ruhadarabok és ékszerek készültek, melyeket a jó hangulatú divatbemutatón sikerrel be is mutathatott az osztály. A hetet a lámpás felvonulással zártuk.

Hírek - 2021/2022
Képek - 2021-2022