A tehetség nem egy képességet jelent, hanem a képességek magas szintű halmazának jelenlétét.

A muzsika tanítása alapvetően egyéni foglalkozást igényel. A zenét tanuló gyerekek számára egyénileg: koruk, képességük, testi, érzelmi és szellemi képességeiknek megfelelően alakítjuk a tartalmi elvárásokat.

Minden oktató-nevelő munka eredményességének egyik meghatározója, hogy a tanulók mögött milyen családi háttér áll.

A művészeti iskolánk nevelésfilozófiájának alapelve a teljes értékű személyiséggé formált ifjúság nevelése, mely a művészeti értékek minél korábbi korban történő megismertetésén és elsajátításán keresztül jut el céljáig.

Úriban a művészeti nevelés 2003 óta szerves része az iskolai oktatásnak, valamint kiterjedt a község életének minden területére.

A művészetoktatás segítségével növendékeink alkotó módon tanulják meg a zene és a tánc minden eszköztárát alkalmazni - ritmus, dinamika, dallam, harmónia, testmozgás, tánclépés –, vagyis érteni és beszélni fogják a zene és a tánc nyelvét.

A szakmailag és lelkileg jól felkészített növendékeknek az szerez igazán nagy örömet, ha közönség előtt önmaga legjobb szintjén produkál, ha tudását egy-egy hangverseny, verseny vagy fesztivál nyilvános keretei között megmutathatja.

A közösségi munka (énekkar, kamarazene óra, néptánc óra) során kialakul a gyermekek között az egymás iránti felelősség érzete, a tudatosan egymáshoz való alkalmazkodással a közösen végzett munka örömét érzik meg.