Témahetünk ötödik, Szent Imre-napunk második napján a tanulók a délelőttöt még a pénz hét témában töltötték. Az alsó tagozatosok a délelőtt folyamán többféle tevékenységet végeztek. Az elsősök és a harmadikosok a napot persely készítésével kezdték. A negyedik osztály a reklám filmbemutatóhoz készített táblákat, míg a másodikosok próbával készültek a bemutatóra. A felsőben is nagy volt a nyüzsgés, lelkesen próbálták az előadásokat. Közben mindegyik osztályban folyamatosan válogatták az összegyűjtött anyagot, tervezték a kiállítandó tárgyak elrendezését, majd végleges formába rendezték kiállításukat a művelődési házban.

10 órára a reklám bemutatásához mindenki felkészült és a művelődési ház nagytermében felsorakozott, várva az osztályok produkcióit. A másodikosok egy dalt adtak elő „Én elmentem a vásárba fél pénzzel” címmel, az elsősök a K&H Bank reklámját adták elő, míg a harmadik és negyedik osztályosoktól az OTP Bank ugyanazon reklámját láthattuk más rendezésben. Az ötödikesek a Cofidis reklámját jelenítették meg, a hatodik osztályosoktól bankkártya-reklámot láthattunk. A hetedik osztályosok nagyon találékonyan saját kitalált bankjuk – Ultra Bank – saját készítésű reklámját mutatták be. Nyolcadikosaink Budapest Bank és Erste Bank reklámot jelenítettek meg. Mindegyik előadás nagy sikert aratott a nézők körében. Az előadás után a kiállítás megtekintése sem maradt el. A kiállításon láthattunk régi pénzeket, pénztárcákat, pénzgyűjtő perselyeket, gyerekek készítette perselyeket, más országok pénzeit, tablókat pl. a pénz történetéről, de szinte fel sem lehet sorolni a sok mindenféle tárgyat, amiket az osztályok nagy buzgalommal alkottak. A gyerekek érdeklődéssel nézegették a kiállítást, beszélgettek egy-egy őket megragadó dologról.

A délelőtt másik felében minkét tagozaton a játéké volt a főszerep. Alsóban tanulóink megismerkedtek a Snóbli és Snúr játékokkal, amelyeket aztán játszottak is. Minden osztályban készültek pénz puzzle-k, amiknek kirakása hol könnyűnek bizonyult, hol nehezebben ment. A negyedikesek csoportokban ügyeskedtek és versenyeztek egymással, melyik csoport tud többször elsőként végezni a kirakásokkal. A felsőben egy kis vetélkedőt rendeztünk. Tesztírás volt az egyik feladat, a másik feladatban pedig pénzeket és zászlókat kellett országokkal párosítani. Az eredmények nagyon jók lettek, látszott az egész heti pénzes munka eredménye. A kisebbeknek ebéd után még volt idejük pénzkeresőt játszani. A délelőtti programok jó hangulatban teltek, jó lezárását adva az egész heti munkának. Ebéd után az iskola mindkét tagozata az udvaron sorakozott. A felsősök vetélkedőjének eredményhirdetése után együtt vonultunk föl a templomba, ahol Gábor atya tartott nekünk remek előadást Szent Imréről.

Jól elfáradva, de pénzügyi ismeretekben jelentősen gazdagodva zártuk ezt a remek Pénz7-et.