A témahét második napja családi költségvetéssel kezdődött. Az előző nap folyamán megszerzett ismereteket hasznosíthatták a diákok.

Több osztályban képzeletbeli családokat alakítottak, ezeknek a családoknak kellett kitalálni bevételforrásokat, ebből gazdálkodni, családi költségvetést tervezni, kiadásokat összeírni. Volt, ahol egy-egy eseményt, például a nagymama születésnapját kellett fix összegből megszervezni.

A végén pedig ellenőriztük, ki gazdálkodott helyesen, mennyire voltak reálisak az elképzelések.

Ezt követően a játéké volt a főszerep. Gazdálkodj okosan társasjátékok régebbi és legújabb változataival próbálhattak szerencsét osztályonként a gyerekek.

Ez a délután is nagyon jó hangulatban telt.