Izgatottan és kipihenten érkeztek a nebulók hétfőn az iskolába, rögtön az őszi szünet után, hogy részt vegyenek a témahetünk megnyitóján. Nem akármi a téma, erre utal az elnevezés is: Pénz7.

A pénzhetet reggel igazgatónőnk nyitotta meg, majd kiosztották a legjobbaknak ítélt díjakat a pénz témában született versekért és prózákért. Harmadik helyezést ért el Pintér Szabolcs 4. osztályos tanuló, második lett a 7-es Hostyinszki Rebeka. A versenyt Túri Katica 5. osztályos tanuló nyerte, aki fel is olvasta vicces költeményét arról, hogy a tanulásba fektetett energia is busásan megtérülhet!

A tanórák után az osztályok külön vonultak, és az előzetesen meghívott pénzügyi szakemberek előadásait hallgatták meg az alapfogalmakról. Az alsósok filmet néztek vagy egyéb játékos formában ismerkedtek a pénz világával.

16 órakor okosabban indultunk haza.