Október 22-én iskolánk méltóképp emlékezett meg az 1956. október 23-án kitört forradalom és szabadságharc eseményeiről. Felelevenítettük a múlt történéseit, hazánk második világháború utáni tragikus sorsát, melyet Radnóti Miklós: Töredék című versével érzékeltettünk. Bemutattuk a Rákosi-korszak diktatúrájának félelmetes légkörét. Színre léptek az egyetemista ifjak, a forradalmárok, akik szenvedélyesen fogalmazták meg követeléseiket. Az ünneplésnek az orosz tankok érkezése vetett véget, és végül Kádár János kormánya átvette a hatalmat, a forradalmat leverték. Sajnos ez a történet már évről-évre így fog végződni.

Az előadást a jól összeforrt csapat, a 8.a osztály adta elő 8.b osztályos „kooprodukcióval”. Mivel valószínűleg ez volt ebben az iskolában az utolsó nagy szereplésünk, örökítsük meg neveinket itt az utókor számára, és lássuk a szereposztást.

Borbás Anita – versmondó
Borbás Benedek – Rákosi Mátyás, MSZMP rádiós
Borbás Richárd – egyetemista, forradalmár
Csontos János – forradalmár
Demeter Eszter – versmondó, munkásasszony
Dobos Tamás – versmondó, forradalmár
Langa Balázs – egyetemista, rádió bemondó
Majzik Nóra – narrátor
Oláh Fanni – versmondó, úttörő
Rada Viktória – versmondó, úttörő
Süli Tamara – versmondó
Szabó János – ÁVH-s ügynök
Szabó Szabina – Narrátor
Tar Veronika Napsugár – egyetemista, forradalmár
Tóth Borbála – egyetemista, forradalmár
Turi István – versmondó, forradalmár
Turi Laura – versmondó, munkásasszony
Belcsik Bettina – kellékes

A műsort Rőthi Csilla tanárnő állította össze és vitte színpadra.