témahéten a 3. osztály

Jó hangulatban és rengeteg érdekes programmal zajlott a Pénz 7. Minden napra jutott valami nagyon érdekes feladat, játék, miközben sok mindent megtudhattak a kicsik a pénzről. Interaktív feladatokat oldottak meg, cserekereskedelmet folytathattak. Szituációs játékokon keresztül megtanulták a spórolás és pazarlás fogalmát. Saját bankjegyet terveztek, amit a maguk által hajtogatott pénztárcában helyezhettek el. Egész héten gyűjtötték a pénzt, és a hét végén kiderült, hogy hogyan gazdálkodtak okosan. Társasjátékoztak, és osztály szinten készítettek saját társasjátékot, melyet ki is próbáltak. Közmondások segítségével is betekintést nyertek a pénz, a vásárlás világába. Keresztrejtvényeket fejtettek, kisfilmeket, meséket néztek a témában. Block Postert színeztek.
A legnagyobb sikert a pénteki BOLHAPIAC aratta. Itt a gyakorlatban is megismerték a piaci nyüzsgést, az alku fogalmát. Igazi fergeteges hangulat teremtődött a „bolhapiacon”.

Pénz hét az alsó tagozaton