témahéten a 7. osztály

Március első hetében témahetet tartottunk, amelyet „Pénz7” névre kereszteltünk. Minden délután volt valami olyan program, amely a pénzhez kapcsolódott. Megismerhettük más országok pénznemeit, egy család bevételi forrásait, kiadásait, elmentünk tízórait vásárolni 500 forintból, beszélgettünk a takarékoskodásról, pazarlásról. Osztálykirándulást kellett megtervezni, vagy éppen az alsó tagozatban pénztárcát készítettek, és egy közös bolhapiaccal zárták a heti programot. Sokat játszottak a gyerekek, természetesen csupa pénzzel kapcsolatos játékkal: előkerült a Monopoly, a Gazdálkodj okosan!, a Roulette, és a póker készletek is. Különböző feladatokat oldottak meg például a PontVelem felületén, ahol bankok világával kapcsolatban bővíthették mindeközben az ismereteiket. A „Pénz7” folyamán többször dolgoztak kisebb csoportokban, blockposztert, gondolattérképet, költségvetést csináltak, amelyekből péntekre elkészült az osztályok kiállítása. Ezek megtekintésével és egy Kahoot vetélkedővel zártuk a programjainkat.

Pénz hét a felső tagozaton