2019. február 8.

Nagykáta, Váci Mihály Katolikus Általános Iskola

A 2019. évi Kazinczy Ferencről elnevezett "Szép magyar beszéd" szépkiejtési versenyen négy diákunk indult: Juhász Dóra 8. osztály, Bognár Bence 7. osztály, Dóczi Csenge 6. osztály, Bencze Zsófia 6. osztály. Idén 26 versenyző mérte össze tudását.

Mind a négy versenyzőnk nagyon szépen szerepelt az erős mezőnyben. A kötelező szövegek nem voltak egyszerűek számukra.

Idén több újdonság is várta versenyzőinket: a zsűri egyik megszokott tagja helyett mással találkozhattunk, korcsoportonként nemcsak három-három, hanem hat-hat diákot jutalmaztak oklevéllel, jutalomkönyvvel.

A zsűri szokatlanul hosszú ideig tanácskozott, míg végül kihirdették az eredményt.

Az 5-6. osztályosok korcsoportjában sajnos nem sikerült a lányoknak helyezést elérniük.

A 7-8. osztályosok között Juhász Dóra az 5., Bognár Bence a 3. helyet szerezte meg.

Minden résztvevő oklevélben, a díjazottak könyvjutalomban is részesültek.

Gratulálunk minden versenyzőnek, a díjazottaknak!