Az állatok világnapját 1931 óta ünnepelik minden esztendőben Szent Ferenc emléknapján, október 4-én.   Ez a nap Assisi Szent Ferencnek, az állatok védőszentjének halála napja. Ebből az alkalomból a DÖK-öt segítő pedagógusunk, Túriné Cser Katalin egy érdekes kvízzel lepte meg a gyerekeket kutatómunkára ösztönözve őket.

Az állatok világnapját 1931 óta ünnepelik minden esztendőben Szent Ferenc emléknapján, október 4-én. Ez a nap Assisi Szent Ferencnek, az állatok védőszentjének halála napja. Ebből az alkalomból a DÖK-öt segítő pedagógusunk, Túriné Cser Katalin egy érdekes kvízzel lepte meg a gyerekeket kutatómunkára ösztönözve őket.

Sok diák nézett utána az állatvilágban található furcsaságoknak, érdekességeknek (például hány decibellel tud visítani egy disznó és hogyan lehet berúgatni egy tehenet), és küldött be helyes megfejtést.

Munkájukért egy-egy szelet csokoládé volt a jutalmuk.

Hírek - 2018/2019