1. területi prezentációs verseny az Úri Szent Imre Általános Iskola és AMI intézményében

„Azok a gyerekek, akik élvezik a kihívások legyőzését, felnőtt életükben is keresni fogják a kihívást jelentő helyzeteket. Nagyobb valószínűséggel ragadnak meg új lehetőségeket, és ösztönöznek másokat arra, hogy nehéz problémákon dolgozzanak.”

Csíkszentmihályi Mihály jeles gondolatait szem előtt tartva új innovációt indítottunk iskolánkban: hagyomány- és értékteremtő prezentációs versenyt hirdettünk, melyben az előadókészség mellett a prezentációkészítés kapott szerepet.

Mai világunkban meggyőződéssel valljuk, hogy ezekkel a kompetenciákkal, ilyen útravalóval, vállalkozó kedvvel, kreativitással felvértezve nagyszerűen meg fogjátok állni tanulóink a helyüket a legnehezebb körülmények között is, bárhová sodorja őket az élet.

Gratulálunk az iskolák felkészítő tanárainak, akik elkötelezték magukat az innovációnak.

A versenyt most először 6 iskola részvételével rendeztük meg: Mátray Gábor Általános Iskola - Nagykáta, Sülysápi Móra Ferenc Általános Iskola, Szentmártonkátai Arany János Általános Iskola, Tápiószecsői Széchenyi István Általános Iskola és AMI, Tóalmási Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola, Úri Szent Imre Általános Iskola és AMI.

A zsűrizésre a téma jeles szakértőit kértük fel, és nagyon hálásak vagyunk, hogy elfogadták meghívásunkat és jelenlétükkel, munkájukkal emelték a verseny színvonalát, hitelességét:

A zsűri elnöke Szikszai Péter, a Magyar idők főszerkesztő helyettese, iskolánk egykori diákja; a zsűri tagjai: Bakos Lívia, az ECHO televízió riportere, szintén volt tanítványunk; Katonáné Barna Zsuzsanna a Ceglédi Tankerületi Központ Nagykátai Irodájának vezetője.

A versenyt két kategóriában hirdettük: külön az 5-6. osztályosok és külön a 7-8. évfolyamos diákok számára.

A zsűrinek nagyon nehéz dolga akadt, hiszen magas szintű, változatos témájú előadásokat hallgathattunk. Itt mindenki győztes volt.

Az 5-6. osztályos korcsoportban a 13 tanulóból 2 első, 2 második és 2 harmadik helyet szavazott a zsűri.

A 7-8. évfolyamos korcsoportból 15 tanuló közül pedig első, második és harmadik helyet adtak ki.

A zsűri nagy megelégedéssel értékelte minden tanuló teljesítményét. Mi pedig nagyon büszkék voltunk a versenyzőkre.

Nagyon nagy köszönet a szponzorainknak és a segítőinknek, hiszen ez a verseny az innováción kívül a nagyfokú összefogásról is szólt: szponzorálta a versenyünket az Úri pékség és a az úri csoki gyár. A rollup-ot egyik szülő, Erdélyi Dániel apuka tervezte. A tankerület anyagiakkal támogatta a rendezvényt. A Williams tv felvételt készített.

Hálásan köszönjük a segítő szülőknek, hogy finom szendvicseket készítettek a vendégek és a versenyzők számára; köszönjük a süteményeket; a fényképező és videó felvételt készítő 5. osztályos kislányoknak az aktivitást; a 6. évfolyamosoknak az útbaigazítást; a segítő kollégáimnak a sok-sok munkát. Külön köszönet illeti Pap Éva tanárnőt, aki a verseny szervezésében oroszlánszerepet vállalt.

Gratulálunk minden versenyzőnek, hiszen ők már a mai kor nyertesei, nagyon büszkék vagyunk rájuk. Külön elismerés a dobogós helyezést elért tanulóknak.

Iskolánkból 15 diák jutott a területi döntőbe, és nagyon szép eredménnyel zártuk az 1. versenyt:

5-6. korcsoport

Helyezés

Név

Iskola

Nagy Simon       -  6.

Brecsok Nóra     -  5.

7-8. korcsoport:

Helyezés

Név

Iskola

1.

Csontos Zsófia    - 8.

Csontos Enikő    - 7.

Úri Szent Imre Általános Iskola és AMI

A 8. osztályos Staindl Dominik a zsűri külön díját kapta.

Felkészítő tanárok: Pap Éva, Demeterné Ecseri Katalin.

GRATULÁLUNK!

Demeterné Ecseri Katalin