Az tanév első osztálykirándulásán Hatvanban jártunk.

Az tanév első osztálykirándulásán Hatvanban jártunk.

Amikor odaértünk, még nem volt nyitva a Vadászati Múzeum, ezért sétáltunk a körülötte lévő parkban. Amikor kinyitották, először egy kicsit körülnéztünk. Ezt követően körbevezettek minket és miután három csoportot alakítottunk, különböző feladványokat kaptunk. A feladatok középpontjában a gímszarvas állt. Különböző helyszíneket kellett megkeresni, tárgyakat kellett felkutatni. Egy történetet kellett megfelelő sorrendbe tenni. Címet kellett egy történetnek adni. A legizgalmasabb az volt, amikor nekünk kellett egy legendát írni. Minden csoportnak jól sikerült ez a feladat.

Délben megebédeltünk, majd az élménytéren folytatódott a program. Három vadászattal kapcsolatos játékot próbálhattunk ki. Az első helyszínen lézeres puskával lőttünk vaddisznókra a kivetítőn. Utána íjászkodtunk. Lent a földszinten pedig magaslesről lőhettünk különféle” vadakra.” Meguzsonnáztunk, majd különböző emléktárgyakat vásárolhattunk. Még sétáltunk egy keveset, majd haza indultunk.

Bár az időjárás nem kedvezett nekünk, mégis nagyon tetszett ez a kirándulás.

Fajd Katica
4. osztály