Október 8-án tanulmányi kirándulásra indultak iskolánk tanulói. Az elsősök talán mindenkinél nagyobb izgalommal készültek erre a napra, hiszen először vettek részt ilyen programon, ahol már nem anya és apa fogta kezüket.

Izgalmat okozott némiképp az időjárás is, és bár szinte egész nap esett, érdekes programokkal igyekeztünk mégis élvezetessé tenni ezt a kirándulást. Először a Városligetbe mentünk, ahol a Vajdahunyadvárban várt minket a Titokzatos Szavanna. Sok rejtvény, fejtörő és játékos feladat megoldásával tehettük próbára magunkat és nyertük el végül a Bűvös Talizmánt. Az óriás társasjáték Afrika füves pusztáira kalauzolt minket, hogy megismerkedjünk a táj jellegzetes állataival és jelenségeivel. Afrikából egyenes út vezetett a Világűrbe a Planetárium előadásán keresztül, hogy megismerkedjünk a Nappal és családjával.

Ennyi utazás fért bele ebbe az egyetlen napba!