A hagyományokhoz híven idén is megrendeztük iskolánkban április 11-én a Magyar Költészet Napja alkalmából a vers- és prózamondó versenyt. Az alsó és a felső tagozaton is szép számmal indultak verssel, mesével a diákok.

A két munkaközösség-vezető, Belovainé Papp Katalin és Horváth Violetta megnyitója után Horváth Violetta tanárnő zenés PowerPoint bemutatóját láthattunk, amely pillanatképeket vetített elénk József Attila életének fontos állomásairól, költészetének jelentőségéről. A bemutatót színesítette egy Ágnes Vanilla által megzenésített vers, a Talán eltűnök hirtelen.

A bemutató után újdonságként szerepelt az énekkar fellépése egy-egy megzenésített verssel Hornyák Edina tanárnő kíséretével.

A zsűrinek nagyon nehéz dolga volt, hogy a színvonalas előadások közül kiválassza a dobogós versenyzőket. Több megosztott helyezés is született.

Alsó tagozaton az alábbi eredmények születtek:

1-2. osztályos korcsoport:

1. helyezett: Bakos Botond 1.osztály

Boros Polina 2. osztály

2. helyezett: Fazekas Dominik 1. osztály

Csordás Sámuel 2. osztály

3. helyezett: Szabó Glória 1. osztály

Ebben a korcsoportban a zsűri különdíjjal jutalmazta a 2. osztályos Hágen Noémit és a szintén 2. osztályos Pintér Sebestyén Márkot.

3-4. osztályos korcsoport:

1. helyezett: Boda Júlia 4. osztály

Bognár Bence 4.osztály

2. helyezett: Nagy Simon 4. osztály

Süli Donát 4. osztály

3. helyezett: Fajd Katica 4. osztály

Bakos Boglárka 3. osztály

A felső tagozatos eredmények:

5-6. osztályos korcsoport:

1. helyezett: Tóth Kristóf 5. osztály

Túri katica 5. osztály

2. helyezett: Csontos Zsófia 6. osztály

3. helyezett: Juhász Dóra 5. osztály

7-8. osztályos korcsoport:

1. helyezett: Süli Tamara 8.b osztály

Pintér Balázs 7. osztály

2. helyezett: Pintér Fanni 7. osztály

3. helyezett: Hostyinszki Rebeka 7. osztály

Gratulálunk minden versenyzőnek, díjazottnak a színvonalas produkcióért! Köszönjük a zsűriző tanárok, Demeterné Ecseri Katalin igazgatónő és Sárköziné Jancsovics Mária igazgatóhelyettes, a felkészítő tanárok munkáját, Somogyi Miklósnénak a hangosítást, a szülők támogató segítségét, ösztönzését!