Írta: Lukács Ildikó
       tagintézmény-vezető

A szakmailag és lelkileg jól felkészített növendékeknek az szerez igazán nagy örömet, ha közönség előtt önmaga legjobb szintjén produkál, ha tudását egy-egy hangverseny, verseny vagy fesztivál nyilvános keretei között megmutathatja. A fellépésekre való felkészülés nagy lendületet ad a növendékeknek, mely a legkiválóbbaknál jóval szélesebb rétegre terjed ki, mozgósítja az érintett tanszak tanárait és növendékeit. A különböző rendezvényeken való szereplés nagyszerű lehetőséget teremt a szereplési rutin, koncentráció, állóképesség megszerzésére, valamint a legtehetségesebbek "kiugratására". A rendezvények haszna, hogy a tanulókat fokozott - felfokozott - teljesítményre serkenti. Megerősíti azt a tudatot bennük, hogy eredmény csak komoly munkával érhető el, hogy a zene - és tánctanulást nehezítő tényezők (kevés szabadidő, a hangszer minősége, a felkészülés körülményei, stb.) leküzdése nemes cél. A felkészülés során befektetett többletmunka mindenképpen nyereséges.

A NOKI ÁMK Alapfokú Művészetoktatási Intézmény növendékei szívesen vesznek részt különböző fellépéseken. A siker feledteti velük az izgalmat és a sok munkát. Büszkék magukra, mert tudják, hogy kiemelkednek társaik közül és önként vállalt feladatukat sikeresen végzik.

Nevelői munkánk