Úri Szent Imre Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola

2244 Úri, Rákóczi út 35.
📞: +36 30 517 5021
📧: szentimre.uri@cegleditk.hu
OM kód: 202976

Iskolánk felvételi körzete: Úri község közigazgatási területe

logonagy

A közösségi munka (énekkar, kamarazene óra, néptánc óra) során kialakul a gyermekek között az egymás iránti felelősség érzete, a tudatosan egymáshoz való alkalmazkodással a közösen végzett munka örömét érzik meg.

Írta: Lukács Ildikó
       tagintézmény-vezető

A közösségi munka (énekkar, kamarazene óra, néptánc óra) során kialakul a gyermekek között az egymás iránti felelősség érzete, a tudatosan egymáshoz való alkalmazkodással a közösen végzett munka örömét érzik meg. A közösségi kapcsolatrendszer kiépítése, a közösséghez és egymáshoz való alkalmazkodás megtanulásának színterei a csoportos órák (énekkar, kamarazene óra, táncóra). Ezeken az órákon fokozottabban jelenik meg az egyéni érdek alárendelése a közösségi érdeknek, valamint a közösség részéről az egyéni munka elismerése.

A próbák alatt – legyen zenei vagy tánc próba – a növendékek jobban megismerik egymást. Igyekeznek fegyelmezetten együtt dolgozni, megismerve szakma legalapvetőbb tudnivalóit, valamint megtanulják, hogy mindenért nagyon keményen meg kell dolgozni.

A kamarazenélés során a tiszta intonáció, a ritmikai fegyelem, a zenei megformálás, a helyes hangzásarányok megvalósítása az együttjátszás követelményei. Növendékein így tanulhatják meg az alkalmazkodás képességét. El kell fogadniuk azt a helyzetet, hogy a tanulási folyamatban nem egyforma képességű gyermekek játszanak együtt. Az ügyesebb tanulók megtanulják elfogadni a gyengébbeket és segítik azokat, így a közös játék során a gyengébb képességű növendékek is jó technikai tudást sajátíthatnak el.

A néptánc órák alatt igazi összetartó közösségekké formálódnak a csoportok. A gyermekek számára sokat jelent az, hogy általános iskolai osztályukon kívül más közösségnek is aktív, egyenrangú tagjai lehetnek. Az alkotás öröme is nagyon fontos számukra. A néptáncos fellépések előtt nagyszerűen megfigyelhető, hogy a növendékek mennyire segítik, támogatják egymást. Mindez az öltözködésben, fésülködésben, egymás bíztatásában és a kisebbek támogatásában nyilvánul meg legjobban.

A közösség különböző tudású, személyiségű és magatartású tagjait az eggyé válás, a felelősségérzet, a megbízhatóság és mindezek célja, az együttes élmény öröme fogja össze. A módszeresen felépített művészeti tevékenység hozzásegíti növendékeinket ahhoz, hogy kulturált és toleráns emberekké, az esztétikai élményeket befogadni és értékelni tudó személyiségekké váljanak.

Munkánk során nagy gondot fordítunk arra, hogy mindezeken kívül a gyermekeknek a közösségen belül meg kell tanítani a sikerek, kudarcok közös feldolgozását is.

Nevelői munkánk

A hónap szülöttei

A hét verse

0425