Február elején a biztonságos internethasználattal foglalkoztunk, ennek a világnapnak a kapcsán. Ez a kezdeményezés mindenki figyelmét felhívja az internet veszélyeire, még az egészen kicsi gyermekekét is. Fontos mindannyiunk számára, hogy ott is biztonságban legyünk. A megfelelő használatnak köszönhetően időben megtanulják a gyerekek is, hol van a határ az online és az offline világ között. Meg kell tudni különböztetni az előnyöket és a veszélyeket egymástól.

Például az Interland (Interland (beinternetawesome.withgoogle.com)) segítségével lehet őket terelgetni, hogy magabiztos felhasználóvá váljanak az internethasználat során. Itt játékos formában tudnak megismerkedni néhány alapvető szabállyal, jótanáccsal. Feladatok, játékok és színezők állnak rendelkezésünkre ehhez. Valamint néhány kérdés, gondolat, amelyből el lehet indítani egy beszélgetést ezzel kapcsolatban. A programot Arnócz Ildikó javasolta, aki egy eTwinning (Kezdőlap (etwinning.hu)) project kapcsán ismerkedett meg vele.
A szülők számára pedig a Digitális Gyermekvédelmi Startégia weboldala nyújthat segítséget. (digitalisgyermekvedelem.hu)