a színpadot figyelve

Szeptember 13-án, szerdán napközben kiszabadult egy kicsit a hatodik osztály. Sülysápra látogattunk el a Wass Albert Művelődési Központba, ahol a Kövek című, igen elgondolkodtató színdarabot néztük meg. Mindez a Lázár Ervin Program (LEP) keretein belül valósulhatott meg, a környék többi iskolájának hatodik osztályával együtt. A történet lényege, hogy két kamasz fiú unalomból, vagánykodásból elkövetnek kisebb – nagyobb csínytevéseket, ám végül komoly károkat okoznak, és tetteikért vállalniuk kell a felelősséget. Európa szerte teltházak előtt megy ez a játék, amelynek különlegessége, hogy a nyomozókat és a két srácot ugyanaz a két színész alakítja. Minimális díszlettel is izgalmas a színdarab, és fontos az üzenete is.