sportnapon a nyolcadikosok

Szeptember 22 – én, pénteken délután tartottuk a Magyar Diáksport Napját, egészségnappal egybekötve. Napközben a tanórákba beépítve beszélgettünk az egészségről, a sportról. Az alsó tagozatosok 4 helyszínen teljesítették a kihívásokat a gyerekek; az iskola betonpályáján, a régi játszótéren, az új játszótéren, és a kondiparkban. Volt rókavadászat, sorversenyek, foci. A felső tagozatosoknak pedig „Spartan Sportnap” néven akadálypályát készítettünk, mindenféle nem hétköznapi feladattal. Medicinlabda - és homokkal teli vödör cipelés, patakban kúszás, terepfutás tette izgalmassá a küldetést. A célban egészség kvíz várta őket, hogy az agytorna is meglegyen a kiadós testmozgás mellé. A felsőben a szülők segítségét ismét nagyon szépen köszönjük, az ő érdemük is, hogy a gyerekek fantasztikusan érezték magukat a célban váró frissítők láttán. A nap végén kiosztásra kerültek az érmek is, a győztesek elfoglalhatták az őket megillető dobogós helyeket.

Sportnap a felső tagozaton