Nemzetközi eTwinning projektbe kapcsolódott be az 1. a osztály, melynek címe magyarul: Egy kicsiny mag képes megváltoztatni az egész világot!

Ennek keretében októbertől jövő év májusig foglalkozunk többek között a búza történetével, termesztésével, az élelmiszerpiramisban elfoglalt helyével, felfedezünk különböző típusú kenyereket, mi is sütünk saját kenyeret, szóba kerül a „Zero hunger” és a jövő új módszerei az egyre több búza és kenyér termelésének megoldására.

Őszi tanulmányi kirándulásunk ehhez a témához kapcsolódott.

A szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeumban jártunk, ahol a Mindennapi kenyerünk című foglalkozáson megismerkedtünk a gabonatermesztés és a kenyérsütés eszközeivel. Tésztát dagasztottunk, majd a megkelt cipókat a kemencében ki is sütöttük. A közelben lévő szélmalom mellett felkerestük a vízimalmot is, ahol megnézhettük a malom belsejét, berendezését, szerkezetét és meséltek nekünk a különböző gabonafajtákról és a molnár munkájáról.

Hírek - 2021/2022
Képek - 2021-2022