Előzetes ráhangolódásként a gyerekek azt a feladatot kapták, hogy a hétvégén kérdezzék meg a szüleiket, hogy mi a foglalkozásuk és rajzolják le! A napot a képek bemutatásával kezdtük.

Ez után meglepetésként ellátogatott hozzánk Zsolt bácsi, aki mentősként dolgozik. Tartalmas előadásából nagyon sok érdekességet tudtunk meg munkájáról. Bemutatta a mentősök felszerelésének legfontosabb tartozékait, minden kicsi gyerek megjegyezte a mentők telefonszámát és azt a három dolgot, amit telefonáláskor el kell mondani.

Sétáltunk egyet a faluban, felkerestük azokat a helyeket, ahol különböző foglalkozású emberek dolgoznak. Ellátogattunk a Lámpa Gyárba, ahol meglestük a lámpakészítés egyes mozzanatait. Megcsodáltuk az éppen most elkészült gyönyörű kristályból készült csillárt.

Színeztünk képeket, amelyek különböző foglalkozásokat ábrázolnak. Feladatokat oldottunk meg a Learning apps-en. Kerestünk a bazárban különféle mesterségekhez kapcsolódó eszközöket.

A napot a Mekk Elek sorozat egyik epizódjának megtekintésével zártuk.

Számos fontos dolgot tanulhattak iskolánk legkisebbjei ezen a délelőttön a szakmákról, mesterségekről.

Hírek - 2021/2022
Képek - 2021-2022