„Egy kis mag képes megváltoztatni az egész világot” ez a címe magyarul annak a nemzetközi eTwinning projektnek, amelybe mi is belevágtunk októberben, hogy az egész tanév során ebben a témában, azaz búzamagtól a kenyérig, szerezzünk ismereteket.

Részt vesznek ebben a projektben rajtunk kívül Törökországból, Görögországból, Litvániából, Romániából és Jordániából is kisiskolások és óvodások. Októberben a projektindítás feladataival kezdődött a munka: poszter és logo tervezése, iskolák és csoportok bemutatkozása, szülők tájékoztatása. Novemberben a következő témákban folytatódott a projekt: a búza története, feldolgozása, útja a kenyérig, az ételpiramisban betöltött helye. Néztünk oktatófilmeket, játszottak a gyerekek online játékokat, egymás játékait is kipróbálták, készültek búzakalász képek és készítettünk ételpiramist is. Ezek közben mindig figyelemmel kísértük a többiek munkáját, megnéztük, hogy a más nemzetbeli gyerekek hogyan tanultak ugyanezekről a dolgokról, milyen alkotások születtek.

Nagy élmény volt a közös online találkozón való részvétel.

Hírek - 2021/2022
Képek - 2021-2022