Benedek Elek születésnapja alkalmából a Mesevár c. művészeti modul megvalósításába kezdtünk.

Meghallgattuk az Égig érő mesefa c. mesét. Elindult a mesevonat, ahol minden állomáson egy- egy mese várta a gyerekeket. Mondókáztunk, báboztunk. Megalkottuk a mesék legfőbb szereplőit, a királyokat. Mese címeket kerestünk az adott jellemzők alapján. Puzzle-t raktak ki a gyerekek, próbálták kitalálni, melyik meséből valók.

A legnagyobb élmény számukra az volt, amikor megismerkedtek az aktív panel használatával. Különböző feladatokat oldottak meg a mesékhez kapcsolódóan.

A hét első három napja a mesékről szólt. Mindenféle szemszögből próbáltunk közelebb jutni a mesék szövevényes világához. Sok- sok élménnyel gazdagodtak elsőseink a mesevonaton utazás során, ahol a végállomás a Mesevár volt, ahol meseország számos lakójával találkoztak a gyerekek.

Hírek - 2021/2022
Képek - 2021-2022