Mi az az eTwinning? A projektalapú oktatás támogatására létrehozott nemzetközi együttműködés az európai iskolák és óvodák között, Európa legnagyobb oktatási közössége.

Magyarország egyik képviselőjeként vettem részt azon a szeptember 7 és 9. között megrendezett tiranai konferencián, melynek címe: „To Learn Through eTwinning in Pandemic Conditions”. A szemináriumon 14 ország 76 tanára gyűlt össze, hogy megismerkedjen az eTwinning projektek megvalósításának folyamatával, az eTwinning Portállal, digitális eszközökkel, applikációkkal, valamint a Médiatudatosság és digitális oktatás témájában készített jógyakorlatokkal is.

Nagyszerű 3 napot töltöttünk Albánia fővárosában egy fantasztikusan lelkes és nyitott nemzetközi pedagógusközösséggel. Az albán házigazdák nemcsak magas színtű szakmai tudásukkal, de a szívvel –lélekkel megszervezett kulturális programokkal is emlékezetessé tették számunkra ezt a találkozót.

Arnócz Ildikó

Hírek - 2021/2022