Optimizmus – október

Az októberi aktuális témát csoportmunkában egy keresztrejtvénnyel vezettük be, aminek a megfejtése az optimista lett. Nehezen érthető, megfogható volt a gyerekek számára ez a fogalom, ezért megbeszéltük, milyen ember az ilyen, rokon értelmű szavakat kerestünk rá.

A Meseláda kinyitásával elénk tárult az új mesénk, amiről aztán beszélgettünk is: Hogyan képzelitek el Vidámfalvát és Szomorúfalvát? Mi a véleményetek Szomorúfalva lakóinak viselkedéséről? Mit javasolnátok nekik? Miért változtak meg végül is Szomorúfalva lakói? Mit láthattak a varázsszemüvegben? Igaz, hogy mindenkiben van valami jó? Miután ezeket megbeszéltük, megint csoportmunkára került a sor. Hiányos mondatokat kellett pozitívként befejezniük a gyerekeknek, így erősítve bennük az optimista szemléletet. Több új szót is tanultak ezen az órán: optimista, pozitív, negatív. Végül egy saját optimista varázsszemüveget készítettek el, amit ha felvesznek, megmutatja nekik másokban a jót. Felvéve el is mondhatták a társaiknak, mi minden jót látnak bennük. Közben Bagdi Bella Pozitív gyerek vagyok című dala szólt.

Nagy Zsuzsanna