Jó cselekedetek – december

A decemberi témánk bevezetéseként a karácsonyhoz kapcsolódva, betűrejtvényként kitalálták a gyerekek az advent szót. Megbeszéltük, hogy mit jelent ez a szó, hogy mire várakozunk, és hogy ki mit vár a legjobban.

Ehhez kapcsolódóan megbeszéltük az aktuális közmondás jelentését is: „Jó tett helyébe jót várj!”, illetve, hogy miért jó, ha jót teszünk valakivel. Ezután mindenki felsorolt egy kis lapra négy jó cselekedetet, amit az utóbbi időben tett másokkal, és megbeszéltük ezeket. Következett a páros munkában a titkos kód feltörése, a megfejtés: Jót tenni öröm. Ennek a jelentését is megvitattuk. Ezután olvastam fel nekik az aktuális mesét, amiről beszélgettünk: Miben segítettek egymásnak a gyerekek? Ti miben tudnátok segíteni egymásnak? Milyennek ismertétek meg a tanár urat? És a gyerekeket? Miért voltak jók ezek a jó cselekedetek? Majd párokban mondatok elejét és végét kellett párosítaniuk, aminek a jelentését megbeszélték egymással. Pl. Légy olyan ember, aki úgy ad valamit, hogy nem vár cserébe semmit! Legvégül következett az aktuális ünnepkörhöz, a karácsonyhoz is kapcsolódó angyalka elkészítése és színezése, amit oda is adtak egymásnak a gyerekek jó cselekedetük jeléül. Közben Bagdi Bella Jobb Veled a Világ! című dalát énekeltük közösen.

Nagy Zsuzsanna