Az őszi szünetről visszatérve megkezdtük az iskolánkban már régóta hagyománynak számító témahetet, amely idén a "Nagy Úriba két úton kell bemenni" címet kapta. Ezt a dalt el is énekeltük a gyerekekkel, és igyekeztünk a hét során minél többet megtudni kis falunkról.

A hét során megismerkedtünk a paraszti kultúra szokásaival, hagyományaival, a mezőgazdasági munkálatokkal. Régi családi fényképek segítségével igyekeztünk visszautazni az időben a gyermekek nagyszüleinek, dédszüleinek gyermekkorába.
Testközelből, részletesen szemügyre vehettük az úri népvisletet és annak ruhadarabjait, kiegészítőit. Mi magunk is terveztünk egy "hímzett zsebkendőt".
A nagy vásárok emlékét bolhapiac rendezésével elevenítettük fel, népi játékokkal magunk is elindultunk a vásári forgatagba.
Imre napon iskolánk névadójára és községünk védőszentjére emlékeztünk. A Szent Imre szobornál liliomot helyeztünk el, majd felsétáltunk a templomhoz, amit később a gyerekek le is rajzoltak.
A pénteki szép időben nagyot sétáltunk a faluban, megfigyeltük az utcaneveket, a településünk domborzati viszonyait.

Ismét remek programokkal, élményekkel gazdagodhatott az osztályunk, köszönjük a szülők segítségét és támogatását!
Reméljük, hogy sok újat tanultak a gyermekek Úriról, Szent Imréről és múltunkról.

Hírek- 2020/2021