Egy jól sikerült témahét mozzanatai

Az őszi szünetről visszatérve az iskolába máris elkezdtük a nagyon izgalmasnak ígérkező témahetet, ami a Nagy Úriba két úton kell bemenni címet kapta. Meg is tanultuk ezt a dalt, amit aztán minden nap elénekeltünk. A hét folyamán megismerkedtek a gyerekek az egyes évszakokhoz kapcsolódó munkálatokkal, ünnepekkel, szokásokkal.

Kipróbálhatták nagyszüleik és dédszüleik kedvelt játékait. Részletesen megismerték az Úri népviselet minden ruhadarabját és kiegészítőjét. Részesei lehettek egy Bolhapiacnak. A Szent Imre Napon virágot helyeztünk el az iskola névadójának szobrához. Kisétáltunk a templomhoz, miután jól megnézték az épületet, le is rajzolták azt.

Nagy sétát tettünk a faluban, megfigyeltük a régen épült parasztházakat és utcaneveket gyűjtöttünk. Kiderült, hogy egyik tanítványunk egy 180 éve épült házban lakik.

A hét folyamán nagyon sok képet hoztak a gyerekek, amiből minden nap kiállítást rendeztünk.

Köszönjük szépen a szülőknek a segítséget, amivel még tartalmasabbá tudtuk tenni ezt a hetet.

Reméljük minden gyermek sok újat tanult a héten és jól érezte magát.

Hírek- 2020/2021