Az idei őszi szünetről frissen és kipihenten visszatérve, egy csodálatos témahét vette a kezdetét, aminek a témája Nagy Úriba két úton kell bemenni.  A hét folyamán sok-sok ismerettel gazdagodtak a gyerkőcök. Minden nap megbeszélték a pedagógus segítségével az adott évszakhoz tartozó munkákat, ünnepeket, szokásokat és hagyományokat, hétfőn tavasszal indult a hét. Ekkor beszélgettünk a családokról és családfát készítettünk, sok-sok régi fényképet hoztak a gyerekek és a termet egy kis múzeummá változtatták át. Kedden az úri népviseletről beszélgettünk, ezen a napon sok-sok lehetőségünk volt megcsodálni a ruházat minden darabját a gyermekeknek köszönhetően. Jó pár népviseletbe öltöztetett babát hoztak a gyerekek. Szerdán felidézték a gyermekek mi a búcsú és az Egyházi búcsú jelentősége. Egy vásári forgatagban ezt meg is tapasztalhatták. Csütörtökön Szent Imre napját ünnepeltük. A gyerekek elkészítették Szent Imre koronáját. Egész nap Szent Imre Himnuszát dúdolták. Elsétáltunk a templomhoz, majd alapos szemlélődés után, rajz készült a templomról. Pénteken egy falu túra keretében településünk nevezetességeiről, szobrairól beszélgettünk és egy falu ismereti vetélkedő kérdéseire adott válaszokkal számolhattak be ismereteikről.

Hírek- 2020/2021