Gyönyörű őszi idő, aranyos gyerekek, fantasztikus vendéglátók, cuki állatok, így lehetne röviden összefoglalni a negyedikesek pályaorientációs napját.

Csodálatos őszi időben indultunk útnak az eredetileg Tóth tanyának nevezett gazdasághoz, hogy betekintést nyerjünk az ott élő állatok mindennapjaiba, és beszélgessünk az állatorvosként tevékenykedő Noémival és párjával, Gáborral.

Bogi vezényelt minket el a majorhoz, aminek nevét egy táblán olvashattuk. DÁNYI MAJOR. Jó sok gyaloglás után megérkeztünk. A bejáratnál Málna, a Póni fogadott kedvesen minket. Utána következtek a kutyusok, köztük Áfonya, ő az egész délelőtt folyamán végig velünk volt.

Számtalan cica került elő, akik nagyon barátságosak voltak, tűrték a sok babusgatást. A bárányok fantasztikus élményt nyújtottak. Megnézhettük az alig néhány órája született apróságokat is.
A malacok és tyúkok után gágogva fogadtak a libák. Gábor szerint a liba nagyon jó házőrző. Jelzi az idegen jöttét. Na, minket is hangos gágogással fogadtak.
Noémi egy meglepetéssel készült. A gyerekek kibonthattak egy bála szalmát és széthordhatták a hatalmas hodályban. Hát minden gyerek csupa csupa szalma volt.Érdeklődéssel hallgattuk Noémi beszámolóját munkájáról. Aztán végig sétáltunk az egész területen. Jó kis séta volt.

Fáradtan, de sok élménnyel gazdagodva tértünk vissza az iskolába.

Hírek- 2020/2021