Napközis táborunk első hetében rendkívüli hőséggel kellett megküzdenünk, de így is 50 fő feletti táborlakónk volt minden nap.

Első nap a tábor házirendjének megbeszélése után a társasjátékoké volt a főszerep, bingó és activity bajnokságot is rendeztünk, ebéd után a művelődési ház hűvösében moziztunk.

Kedden a gyerekek három csoportra osztva birtokba vették a régi játszóteret, ahol a fák árnyékában tudtak kosarazni, csúszdázni, homokozni, pingpongozni, labdázni. Akik az iskolában maradtak, kézműves foglalkozáson vettek részt, emellett két ügyes arcfestő kolléganő jóvoltából mindenféle élőlények bőrébe bújhattak, színpompás alkotásokkal az arcukon  (kezükön, lábukon ) térhettek haza.

Szerdára fokozódott a hőség, ennek ellenére a gyerekek hősiesen helyt álltak az akadályversenyen. Ebéd után felfrissülhettek: vízibombákkal és vízipisztolyokkal rendeztek csatát. A napot egy mesefilm zárta, amely alatt kipihenhették a nap fáradalmait.

Csütörtökön elhagytuk az iskola területét, a vadászházhoz kirándultunk. Rendhagyó módon a nagy hőségben nem gyalog, hanem autókkal tettük meg az utat. Mindenki feltalálta magát, a számháború mellett a kötetlen játéké volt a főszerep: fociztak, tollasoztak, társasjátékoztak, kártyáztak, labdáztak a gyerekek. Volt diákunk, Csontos Zsófi jóvoltában lehetőségük nyílt kipróbálni a légpuskával való célba lövést is. A hazafelé úton mindenki nagy örömére felbukkant a jól ismert csettegő is, amely bár borzasztó kényelmetlen, mégis rendkívül izgalmas utazást nyújt.

Péntek délelőtt egy vetélkedővel egybekötött falutúrán vettünk részt, ahol a gyerekek tanúbizonyságot tehettek megfigyelőképességükről. Délután a művészeti iskola tanárai zenés – táncos foglalkozást tartottak.

Élménydús napokban volt részünk. Reméljük, mindenki jól érezte magát és jövőre ismét találkozunk.

?

Kellemes nyaralást, jó pihenést!