Az erdő ás az ember kapcsolata

E köré rendeződött a negyedikesek e heti programja a projekt keretében. Megismerkedtek Az erdő fohásza c. verssel. Gyűjtőmunka keretében közmondásokat, találós kérdéseket, verseket kerestek az interneten és ezeket társaikkal is megosztották. A matematika órán előkerült az erdő telepítés és erdőgazdálkodás fogalma. Az osztály egyik fele komoly tudásra tett szert ezzel kapcsolatban, amit később az osztály másik felének ügyesen átadtak. Csoportmunkában fatelepítési módokat jelenítettek meg.  Saját készítésű papír fáikat rendezték el az általuk választott hálózatban. Nagyon igényes, szép munkák születtek. Felkerültek a falra a kedvenc fák is.

Beszélgettünk a babérról, és sokoldalú felhasználásáról. Rajz órán a gyűjtött színes gombokból egy közös fát alkottak, melyen a négy évszak jelenik meg.

Erdőtelepítés másként címmel videót néztek a gyerekek a szajkó madár csodálatos fatelepítő munkájáról.

Igazán tartalmasan telt ez a hét is.