A tábort záró utolsó napon az időjárás hűvösebbre fordult, de szerencsére nem áztunk meg. Az újabb csoportalakítás után a gyerekek megették a reggelijüket. Reggeli: gyümölcslé, növényi sajtos croissant, banán.

Ezt követően buszokra szálltunk és a Domonyvölgyben található Lázár Lovasparkba indultunk. Megérkezéskor tízórai következett: pizzás rúd.

A program elkezdéséig a játszótéren töltöttük el az időt.

A program több részből állt. A gyerekek két csoportra osztva lovaskocsikon tehettek egy nagy kört a park környékén, míg a másik csapat a falusi udvarban ismerkedhetett meg őshonos magyar állatfajokkal, mint például a puli, racka juh, mangalica, szürkemarha.

Ezután a Lázáreum elnevezésű múzeumban hallgathattunk meg érdekes előadásokat a lovaspark létrehozásáról, a Lázár-testvérek munkájáról, eredményeiről, megtekinthettük érme- és serleggyűjteményüket. Délben egy fantasztikus lovasbemutatót láthattunk. Megcsodálhattuk a lovak és lovasok ügyességét, munkájuk összhangját.

A lovasparkban tett látogatás után a közeli Malackert vendéglőben ebédeltünk. Ebéd: rántott húst sült krumplival és rizzsel.

Az iskolába való visszaérkezéskor a gyerekek megkapták uzsonnájukat: alma, vaníliás csiga.

Nagyon jó hangulatban, rengeteg élménnyel gazdagodva zártuk a hetet és ezzel az idei Erzsébet tábort.