A nyolcadik osztály utolsó, közös őszi tanulmányi kirándulásként a Terror Háza múzeumba látogatott el. Tömegközlekedéssel mentünk. A szülők nagyon segítőkészek voltak, így gond nélkül eljutottunk a vonathoz, azután hazafelé is vissza Úriba. A kedvünkért még a vonatok is pontosak voltak.

A múzeumnál óriási tömeg fogadott bennünket, de szerencsére időpontra mentünk, tárlatvezetést kértünk, így soron kívül bejutottunk.

A vezetőnk egy nagyon kedves fiatal hölgy volt, aki részletesen beszélt a kiállítási tárgyakról, termekről, az épület múltjáról, a képeken látható személyekről. Hasznos kiegészítője ez a történelem óráknak, a pár nap múlva előadandó október 23-i műsornak.

Fényképezni sajnos nem lehetett, de a termek ismertetőjéből nem felejtettünk el hozni és az osztály egy viaszszoborral is gazdagodott.

Hírek - 2018/2019