A változékony időjárás ugyan kicsit beleszólt programjainkba, de végül ez a hét is sikeresen zárult. Egyik délután a kerékpáros közlekedés tudnivalóival ismerkedtünk. A jármű kötelező és ajánlott felszereléseit, a helyes beállításokat, a kerékpár indulás előtti ellenőrzését hallgathattuk meg.

A gyakorlatban a le- és felszállást, kanyarodást és egyenes vonalon haladást és más ügyességi feladatokat hajtottunk végre. Egy másik napon különleges katonai járműveket tekintettünk meg Úriban. Közlekedési feladatlapok kitöltésével teszteltük, mennyit gyarapodtak ismereteink a témában. A hét legizgalmasabb eseménye a Liszt Ferenc Repülőtéren tett kirándulás volt. Előbb megnéztük az Aeroparkban kiállított gépeket, majd a reptéri buszra felszállva mehettünk be a repülőtér területére, hogy egészen közelről csodáljuk meg ezeket a hatalmas masinákat, landolást és felszállást.

Óriási élmény volt mindenkinek!

Hírek - 2018/2019