„Szép magyar beszéd”, Kazinczyról elnevezett szépkiejtési verseny

2018. február 2.

Nagykáta, Váci Mihály Katolikus Általános Iskola

A 2018. évi Kazinczy Ferencről elnevezett "Szép magyar beszéd" szépkiejtési versenyen négy diákunk indult: Kovács Luca 6. osztály, Bognár Bence 6. osztály, Juhász Dóra 7. osztály, Győri László Zsolt 8. osztály. Idén 26 versenyző mérte össze tudását.

„Szép magyar beszéd”, Kazinczyról elnevezett szépkiejtési verseny

2018. február 2.

Nagykáta, Váci Mihály Katolikus Általános Iskola

Mind a négy versenyzőnk nagyon szépen szerepelt az erős mezőnyben. A kötelező szövegek nem voltak egyszerűek számukra.

Nagy örömünkre Győri László Zsolt a 7-8. osztályosok korcsoportjában 1. helyezést ért el. Felkészítő tanára: Sárköziné Jancsovics Mária. Ő utazhat áprilisban Kisújszállásra az országos versenyre.

Juhász Dóra szintén a 7-8. osztályosok korcsoportjában 3. helyezett lett.

Az 5-6. osztályosok korcsoportjában Bognár Bencének sikerült megszereznie az első helyet. Felkészítő tanára Pap Éva.

Minden résztvevő oklevélben, a díjazottak könyvjutalomban is részesültek.

Gratulálunk minden versenyzőnek, a díjazottaknak!

Hírek - 2017/2018