Magyarország 2011. első félévi uniós elnöksége idején kezdeményezte az Európai Tehetségnap (Talent Day) megrendezését az Európai Bizottságnál.

Magyarország 2011. első félévi uniós elnöksége idején kezdeményezte az Európai Tehetségnap (Talent Day) megrendezésétaz Európai Bizottságnál.

A korábban, 2005-ben megalakult Tehetséges Magyarországért Alapítvány javasolta, hogy a Tehetség napja alkalmából szervezett megemlékezéseket Bartók Béla születésnapján, március 25-én tartsák Magyarországon. Ennek megfelelően erre a napra időzítenek országszerte rengeteg tanulmányi- sport- és művészeti versenyt, valamint kiállítást.

Törvényi szabályozásnak megfelelően 2011 óta emlékezünk meg intézményeinkben a Tehetség napjáról. A művészeti iskola zenei versenyt szervez és az Úri Szent Imre Általános Iskola minden osztálya előadással ünnepli meg a jeles napot. A tanulók kézműves termékeiből Úriban kiállítást is szervezünk a szülők és a község lakossága részére. Április 11-én, a Költészet napja tiszteletére Úriban szavaló versenyt rendezünk külön az alsós és külön a felsős tanulók számára. A legjobbak pedig fellépnek az április 16-án, szombaton 15 órakor megrendezésre kerülő Gála Hangversenyen az Úri Művelődési Házban.

Lukács Ildikó Intézményegység-vezető