2016. április 8-9-10-én rendezték meg Kisújszálláson a Szép magyar beszéd verseny országos döntőjét, melyen Süli Tamara 8. b osztályos tanulónk képviselhette kicsiny iskolánkat, miután a februári nagykátai területi fordulón első helyezést ért el a 7-8. osztályos korcsoportban.

A versenyt Tamara nagyszerű eredménnyel zárta: arany fokozatot hozott el, valamint a zsűri egyik különdíját is megkapta: ő volt, aki a szabadon választott szöveget legszebben olvasta fel.

Azért nagy szó ez, mert neves szakmai zsűri előtt zajlott a verseny, 74 versenyző küzdött a helyezésekért, és a mi kicsiny iskolánk tanulója több sokkal nagyobb iskolából érkezett versenyzőtársat utasított maga mögé. Mi pedig rettenetesen örülünk, hogy Magyarország egyik legszebben beszélő gyermeke intézményünk diákja. Kár, hogy hamarosan elballag…