A 8.b osztály Budapestre utazott. Először a Láthatatlan Kiállítást látogattuk meg. Másodiknak a Terror Háza Múzeummal ismerkedtünk.

Csupán tapintás, hallás, szaglás és egyensúly érzékelés útján jutottunk információkhoz. Így a látáshiány okozta új helyzetben a nehézségek mellett azt is megtapasztalhattuk, hogy a szem mint érzékszerv kiiktatásával is lehet szép a világ. A láthatatlan utazás vak vezető kíséretében, speciálisan berendezett és teljesen besötétített helyszíneken történt, ahol egyedi hanghatások és helyszínre szabott illatok segítették, hogy igazán életszerű élményben legyen részünk.

Másodiknak a Terror Háza Múzeummal ismerkedtünk. Itt megrázó élményekben volt részünk. Egy kedves tárlatvezető segítségével jártuk végig a két terrorrendszert bemutató helyszíneket.

A kedvezőtlen időjárás ellenére jól éreztük magunkat. Sok élménnyel gazdagodva gondolunk e napra.