Írta: Lukács Ildikó
       tagintézmény-vezető

Úriban a művészeti nevelés 2003 óta szerves része az iskolai oktatásnak, valamint kiterjedt a község életének minden területére. 2008–ban megnyílt a művészeti iskola telephelye Mendén és munkánk ezáltal kiszélesedett.

Művészeti nevelésünk tartalmazza az alapfokú zenei és néptánc képzést és egyben közművelődési feladatokat is ellát. Azokban a családokban, ahol nincs mód arra, hogy a kultúra a mindennapok homlokterébe kerüljön, ott a művészetoktatásnak kell ezt pótolni. Hangversenyek, képzőművészeti versenyek, vetélkedők, táncházak, képzőművészeti kiállítások megrendezése mind azt célt szolgálják, hogy a gyermekek nevelésével egyidejűleg a község embereinek kulturális nevelését is végezzük.

Szoros kapcsolatban vagyunk mindkét településen az óvodákkal és az általános iskolákkal, valamint a környék más művészeti iskoláival. Természetes számunkra, hogy művészeti iskolánkban tanuló növendékeink a művészeti iskolai rendezvényeken kívül más közoktatási intézmény ünnepélyein, hangversenyein és a község egyéb programjain, megemlékezésein is részt vegyenek. A művészeti iskola növendékei a templomi szertartások állandó zenei résztvevői, valamint szülői kérésre különböző családi ünnepekre (keresztelő, első áldozás, házassági évforduló, születésnapok) is szívesen felkészítjük őket.

Nevelői munkánk