"Az intelligencia két fajtájában is sokkal fejlettebbek kortársaiknál azok a gyerekek, akik legalább három évig tanultak valamilyen hangszeren. Amerikai kutatók állítják ezt, akik azt is elárulták, hogy milyen korban érdemes külön órákra járatni a gyerekeket.

Ezt egy amerikai kutatás állítja, ugyanis néhány szakértő arra volt kíváncsi, hogy a zenetanulás milyen hatással van a gyermekek fejlődésére. Az eredmények egyértelműen azt igazolták, hogy az intelligencia hét fajtájából kettő, a nyelvi és a vizuális sokkal fejlettebb azoknál a gyerekeknél, akik legalább három évig tanultak játszani valamilyen hangszeren. Természetesen az értékeket azoknak a gyerekeknek az intelligencia tesztjeihez viszonyították, akik egyáltalán nem tanultak hangszeren játszani.

A kutatás vezetői megjegyezték, hogy ez a hatás leginkább akkor érhető el, ha a gyermekek 8 és 11 éves koruk között töltik zenetanulással ezt a 3 évet. A zene jótékony hatásáról már korábban is írtunk, egy szintén amerikai kutatás például bebizonyította, hogy kedvenc zeneszámaink hallgatásával okosabbá válunk."

Gyermeke okosabb lesz, ha 3 évig tanul valamilyen hangszeren (hvg.hu)