Idén szeptemberben újra egy nemzetközi projektbe kapcsolódtunk be a második osztállyal. A "StoryConnect" projekt célja az olvasás megszerettetésén kívül, hogy a történetek felfedezése és megosztása, a havi tevékenységekben való együttműködés révén fejlődjön a diákok olvasási és szövegértési kompetenciája mellett az idegennyelvi és szociális kompetenciája is.
Izgalmasan indult a szeptember, megismerkedtünk a projektpartnerekkel. Számos ország több iskolája vesz részt a programban: Portugália, Spanyolország, Görögország, Szlovákia, Litvánia, Törökország, Románia, Lengyelország, Szerbia, Horvátország, Olaszország és Magyarország. Megismertük ezeknek az országoknak a zászlóit, üdvözöltük egymást videóüzenetben. Folyamatosan figyelemmel kísérjük egymás munkáját, így kapunk mi is kedvet a különböző tevékenységekhez: könyvjelzőket készítettünk, zászlókat színeztünk, játszottunk azokkal az online játékokkal, amik segítették a résztvevő országok megismerését. Októberben arról beszélgettünk miért jó olvasni és elkészítettük erről a saját jelmondatunkat: Turn pages, make friends! (Lapozz, szerezz barátokat!)

Etwinning projekt a második osztályban