Nem mindennapi emberek látogattak ma hozzánk, az iskolába. Kicsik-nagyok izgatottan várták a katona bácsikat már napok óta. Végre megérkeztek. Két helyszínen zajlottak a délelőtti programok. Először a katonaéletről mesélt a hadnagy úr. Interaktív módon nagyon sok érdekességet tudtak meg a gyerekek erről a különleges hivatásról. Közben kisfilmek is színesítették az előadást. Meglepő, hogy az apróságok nem fogytak ki a kérdésekből, és ami fantasztikus, hogy nagyon érdekes kérdéseket tettek fel. Szájtátva hallgatták a válaszokat. A másik helyszínen pedig megismerkedhettek a katonai kiképzés feladataival, megnézhettünk egy kisfilmet a katonai nyári táborról is. Több gyerek próbálhatta ki a tisztelgést, vigyázban állást és a menetelést is. A délelőtt folyamán fegyverekkel is megismerkedhettek, sőt a kezükbe is vehették ezeket.
Az egyik tanulónk így vélekedet a délelőttről.” Hát ez szuper volt”!
Valóban. Köszönjük az élményt a szervezésben segítőknek és a honvédség szakembereinek, akik ránk áldozták idejüket.

Felejthetetlen élmény volt.

Hírek - 2019/2020