A 4. osztály projektjének második hete is sok izgalmas, érdekes programot hozott. Ezen a héten a szülők is jócskán kivették a részüket a munkából, a kézműves foglalkozásoknál is segédkeztek, valamint az osztályt képviselték a karácsonyi vásáron.

A 4. osztály projektjének második hete is sok izgalmas, érdekes programot hozott. Ezen a héten a szülők is jócskán kivették a részüket a munkából, hiszen a kézműves foglalkozásoknál is segédkeztek, valamit az osztályt képviselték a karácsonyi vásáron.

A mézeskalács készítés midenkinek nagy örömöt okozott, hiszen nem csak díszítettük, hanem meg is kóstoltuk a finomságokat. A vasránapi mézeskalácssütő versenyre egy házikóval készültünk, amivel a kategóriánkban az I. helyezést értük el. Nagy élmény volt mindenkinek. Gyurácz Zsuzsa jóvoltából gömböket díszítettünk, csillámportól ragyog azóta is mindenki. Párokban mécsestartók készültek, amiket a vásáron is értékesítettek a szülők. Luca napján elkezdtük készíteni a Luca széket, ültettünk búzát és sok érdekes hagyományt ismertünk meg. Megtudtuk, hogy mit miért szokás enni karácsonykor  és hogy a mézes süteményt már az ókorban is ismerték. A karácsonyi vásárra sok süteményt és kézműves terméket küldtek a szülők és készítettek a gyerekek.

A hét sok munkával, de jó hangulatban telt.

Hírek - 2019/2020