A karácsony előtti  időszak sokszor csak a rohanásról szól, ezért döntöttünk úgy, hogy megállunk egy kicsit és átéljük az advent hangulatát, jobban megismerve és megélve szokásait és hagyományait.

A sok-sok kézműves foglalkozás mellett  a népszokásokat is felelevenítjük, időjárást jósolunk, termékenységet varázsolunk és várakozunk az ünnepre.

A projektet egy elméleti ráhangolással és a három hét menetének megbeszélésvel kezdtük, illetve közösen adventi koszorút és naptárat készítettünk. Borbála napján kotyoltunk, a cseresznye ágakat vízbe tettük és kíváncsian várjuk a fejleményeket. Bódi Éva keramikus segítségével agyagból díszeket készítettünk, amiket  jövő héten már festhetünk is. Miklós napján vártuk, hogy Szent Miklós megrázza a szakállát, de az is kiderült, hogy milyen Fagy apó ruhája és, hogy Izlandon miért jó “jó gyereknek” lenni.

Közben folyamatosan szépül a termünk a gyerekek munkái által, és igyekszünk a lelkünket is feldíszíteni jó cselekedetekkel az angyalkázás útján.

Hírek - 2019/2020