Mozgalmas és színes volt projektünk második hete. Környezetismeret és technika órákon bővítettük ismereteinket a témában a Közlekedő kisokos munkafüzet segítségével, valamint megnéztünk újabb epizódokat a már klasszikusnak számító Stop! Közlekedj okosan! című rajzfilmsorozatból, hogy Cicamicával együtt mi is megfogadjuk Csíkos úr tanácsait.

Utazásokat terveztünk különböző weboldalak használatával, vonat- és autóbusz menetrendekben próbáltunk eligazodni, kerékpáros útvonalakat kerestünk a Fertő-tó környékén. Társasjáték délutánt szerveztünk, KRESZ témájú kártya- és táblajátékokkal, valamint dominóval is játszottunk. Elkezdtünk egy plakátot is készíteni Közlekedik az osztály címmel.

Végül a hetet egy izgalmas motoros délutánnal fejeztük be. Tar Imre motoros polgárőr látogatott el hozzánk, hogy beszéljen a kerékpáros közlekedés alapjairól, a polgárőrök feladatairól a kerékpáros versenyeken és nagy létszámú túrákon. Ezt követte látványos bemutatója a rutinpályán.

Hírek - 2018/2019