Régen használt, mára elfeledett szavak gyűjteménye Úri község életéből

Február 11-én, vasárnap zsúfolásig megtelt a művelődési ház. A falu lakói közül nagyon sokan eljöttek erre a szép eseményre, ahol bemutatásra került a Földművelésügyi Minisztérium támogatásával kiadott könyv.

Dr. Baksa Brigitta nagyon szép szavakkal méltatta a kiadványt. Harasztiné Antalicz Piroska jutalmazta a pályázati munkában résztvevőket és mindazokat, akik bármilyen formában hozzájárultak ahhoz, hogy ez a szép könyv létrejöhessen.

Régen használt, mára elfeledett szavak gyűjteménye Úri község életéből

Mivel Czerván György agrárgazdaságért felelős államtitkár úr nem tudott megjelenni ezen a jeles eseményen, ezért a polgármester úr olvasta fel az ő gondolatait.

Az általános iskolások kis műsorral tették színesebbé a délutánt. Győri Zsolt és Solti Jeromos szöveggel, verssel és Békés Adél és Brecsok Nóra hangszeres előadással kedveskedtek.

Mindenki kapott egy példányt a könyvből és végül finom farsangi fánkot is kóstolhattak a résztvevők.

Hírek - 2017/2018