A hagyományokhoz híven idén is megrendeztük iskolánkban április 11-én a Magyar Költészet Napja alkalmából a vers- és prózamondó versenyt. Az alsó és a felső tagozaton is szép számmal indultak verssel, mesével a diákok.

A két munkaközösség-vezető, Belovainé Papp Katalin és Horváth Violetta megnyitója után Horváth Violetta tanárnő zenés PowerPoint bemutatóját láthattunk, amely a magyar költészet nagyjai közül emelt ki 10 szerzőt egy-egy művével.

A harmadik osztályosok egy megzenésített verssel is készültek a jeles napra.

A bemutató után következtek a fellépők verssel, prózával.

A zsűrinek nagyon nehéz dolga volt, hogy a színvonalas előadások közül kiválassza a dobogós versenyzőket. Több megosztott helyezés is született.

Alsó tagozaton az alábbi eredmények születtek:

1-2. osztályos korcsoport:

1. helyezett: Turi Bodza

2. helyezett: Virágh Máté

3. helyezett: Szabó Glória

3-4. osztályos korcsoport:

1. helyezett: Pintér Sebestyén

2. helyezett: Nagy Nándor

3. helyezett: Varró Lili

A felső tagozatos eredmények:

5-6. osztályos korcsoport:

1.helyezett: Túri Katica

2. helyezett: Süli Donát és Tóth Kristóf megosztva

7-8. osztályos korcsoport:

1. helyezett: Pintér Balázs

2. helyezett: Pintér Fanni

3. helyezett: Hostyinszki Rebeka és Boros Benedikta megosztva

Gratulálunk minden versenyzőnek, díjazottnak a színvonalas produkcióért! Köszönjük a zsűriző tanárok, Demeterné Ecseri Katalin igazgatónő és Sárköziné Jancsovics Mária igazgatóhelyettes, a felkészítő tanárok munkáját, Somogyi Miklósnénak a hangosítást, a szülők támogató segítségét, ösztönzését!

Hírek - 2016/2017