Fotógaléria

Fotógaléria

A Tehetség Napja tiszteletére Úriban március 18-án szerdán szolfézs versenyt rendeztünk. Ezen a napon művészeti iskolánkban „történelmet írtunk”, hiszen 2003-óta nem volt szolfézs verseny ebben az intézményben. Kiss Veronika szolfézs tanár kolléganővel sok egyeztetés után sikerült a versenyt létre hozni és igyekeztünk a gyerekeknek széles skálán mozgó feladatokat kitalálni, melyek során bármelyikük megmutathatta tudását. A különböző szolfézs csoportok más és más feladatokat kaptak, figyelembe véve a növendékek életkori sajátosságait, tárgyi tudását és lehetőségeiket.

A versenyt a szolfézs órák keretében kötetlen és játékos szinten tartottuk. A különböző életkorú tanulók másképpen reagáltak a verseny szituációhoz. A legkisebbek óriási lelkesedéssel, erővel és bizonyítási vággyal dolgoztak. A középső csoport is nagyon lelkesen dolgozott, de már a kicsikhez képest kisebb lendülettel zajlott a munka. Itt voltak egy-egy szituációban kiemelkedő produkciók, melyeket különdíjjal jutalmaztunk. A legnagyobbak dolgoztak a legkevesebb kedvvel, lelkesedésük lehetett volna nagyobb is.

Úgy gondolom, hogy a szolfézs verseny jó visszhangot kapott és a növendékeink szívesen versenyeztek ebben a tantárgyban is.

1. csoport:

Laczkó Eszter